Відбувся семінар – дискусія «Медіація: національний та світовий досвід»

30.03.2016 16:51

30 березня 2016 року студенти 46 та 47 ЮП груп юридичного відділення коледжу взяли участі у семінарі – дискусії «Медіація: національний та світовий досвід», який відбувся в Апеляційному суді Полтавської області. Крім того участь у семінарі взяв суддя – спікер апеляційного суду Мартєв Сергій Юрійович.

  

В ході семінару майбутні юристи визначили, що таке медіація та на яких принципах вона базується, проаналізували зарубіжний та національний досвід, розглянули повноваження та компетенцію Українського Центру Медіації, ознайомилися з діяльністю ГО «Національна асоціація медіаторів України».

Думки присутніх щодо вікових вимог до медіатора розійшлись, одні стверджували що це повинен бути вік не менше 30 років, інші ж наполягали, що вік 25 років є достатнім та й до того ж молодій людині можуть довіряти клієнти більше, ніж людині більш старшого віку.

Не дійшли згоди студенти й щодо готовності співвітчизників довіряти вирішення спору саме медіаторам.

Внаслідок плідної праці учасники дійшли висновку, що з метою ефективного запровадження інститут медіації в Україні слід звернути увагу на:

- відсутність законодавчого регулювання на рівні законів та підзаконних актів, що суттєво уповільнює розвиток даного інституту в Україні;

- приймаючи закон про медіацію, законодавець повинен чітко окреслити компетенцію фахівців у цій сфері.