Травнева подорож до Львова!

21.05.2015 17:24

Довгоочікувана подорож до стародавнього міста Львова ,таки здійснилась. Студенти 26 ЮП групи разом зі своїм куратором Різуненко Н.Г. подолати тисячі кілометрів, щоб відвідати славнозвісні місця, що не один рік приваблюють своєю дивовижною красою, неймовірною оригінальністю й загадковістю...

Львів - місто казка! Коли приїжджаєш сюди, потрапляєш в атмосферу середньовіччя. Обов'язково потрібно відвідати пам'ятки в центрі на площі Ринок: забратися на Ратушу (з оглядового видно все місто), чорну кам'яницю, королівську кам'яницю, аптеку-музей. Піднятися на Високий Замок, гарний парк і стародавні стіни замку зачаровують.Три казкові дні (15 - 17 травня 2014 року) ми провели у Львові.

Дуже сподобалося, маса вражень, починаючи від краси, старовини і незайманості (деяких) місць і закінчуючи гостинністю жителів. Весь Львів як на долоні. Підйом звичайно трошки втомив, та й довго спускалися, так що невеликими темпами ми дісталися до площі Ринок, там знаходитися місцева адміністрація-Львівська Ратуша. Піднімалися звичайно на неї не одну хвилину), сходи довга, а в кінці ще й звужується до розмірів тіла, але вид звичайно незабутній ! Всі дворики як на показ, можна якраз визначитися, куди ще можна було б сходити. Дуже до речі романтичне місце для пропозиції руки і серця своїй другій половинці.

Наша подорож складалась з таких пунктів:

  • Копальня кави
  • Ратуша
  • Високий замок
  • Личаківський цвинтар
  • Музей скла
  • Музей-аптека
  • Музей Арсенал
  • Замок Потоцьких

 

Спочатку ми відвідали Львівську копальню кави.

В підвальних приміщеннях власники кав’ярні створили унікальну атракцію – єдину в Україні кавову шахту, відвідуючи яку Ви ознайомитеся із унікальним нетрадиційним львівським способом видобутку кави. На відміну від Бразилії, де кавові зерна ростуть на деревах, кава у Львові знаходиться глибоко в землі. Для видобування цієї кави в підвалах будинку сконструйовано шахтарські елеватори, прокладено залізничні рейки, по яких спеціальні вагонетки транспортують каву. Спускаючись в ці приміщення, Вам обов’язково видадуть спеціальне спорядження: шахтарську каску з ліхтарем, який живиться від акумуляторної батареї.

 

Другою зупинкою нашого маршруту стала  Львівська Ратуша

Львівська ратуша — адміністративний будинок у центральній частині Львова, на площі Ринок, 1. Ратуша протягом всього часу свого існування була місцем перебування центральної міської влади Львова. Сьогодні є резиденцією Львівської міської ради. Пам'ятка архітектури національного значення, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Сучасна вежа львівської ратуші має висоту 65 метрів, є найвищою в  Україні .

 

Одним із найстаріших місць яке ми відвідали, був – Високий Замок

Високий замок — замок, збудований під керівництвом Короля Русі Лева Даниловича, потім —польського короля Казімєжа ІІІ на Замковій горі у Львові.

 

Четвертим місцем нашої подорожі був Личаківський цвинтар


Державний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» — меморіальне кладовище у Львові. На 86 полях загальною площею 40 га тут розміщені понад 300 тис. поховань (зокрема понад 2000 гробівців), на могилах встановлено близько 500 скульптур і рельєфів. Головний вхід на цвинтар розташований на вулиці Мечникова, 33, напроти кінця вулиці Пекарської.

 

Наступним місцем призначення був Музей скла.

Музей скла - самостійній відділ Львівського історичного музею, В якому експонується історія склодувства Галичини і Львова, а також діє кімната Тимчасових експозицій витворів сучасних львівських склодувів.

Музей скла Відкритий у вересні 2006 року у рамках святкувань 750-річчя Львова. Експозиція музею поділена на два зали «Історичне скло» та «Сучасне скло». У Першому відділі представлені глечики, чарки, бокали, пивні кухлі, віваті, штофи, профіткі, флакони, бальзамарії, Давньоруські скляні намистини, уламки браслетів, перстнів, мозаїк та археологічні знахідки зі скла. Другий відділ має змінну експозицію, там представляються сучасні роботи львівських склодувів, роботи майстрів Склодувних симпозіумів, які проводяться з 1989 року.

 

Шостим пунктом екскурсії стала  Музей-аптека або «Під чорним орлом»

Аптека -музей «Під чорним орлом» — досі діюча аптека й музей — найдавніша з існуючих у Львові аптек, розташована на площі Ринок у наріжному будинку, яким починаються вулиці Друкарська та Ставропігійська. В унікальному аптечному музейному комплексі демонструються більш ніж трьох тисяч рідкісних експонатів, яких зібрано науковцями,фармацевтами та колекціонерами-ентузіастами.

 

Своїми експонатами нас вразив Музей Арсенал 


Музей-Арсенал - експозиційний відділ Львівського історичного музею, відкритий 18 травня 1981 року в приміщенні колишнього Міського арсеналу - визначної пам’ятки архітектури XVI століття (вул. Підвальна, 5). В експозиції представлено зразки старовинної зброї з більш як 30 країн світу.

У Музеї - Арсеналі представлено всі основні види зброї: холодна, метальна, вогнепальна, предмети захисного озброєння. 

Найширше представлена, холодна зброя: ножі, кинджали, мечі, шаблі, шпаги, ятагани, сокири, алебарди, булави, чекани, пернач.

 

Останнім пунктом нашого туристичного маршруту був надзвичайно красивий Палац Потоцьких

Палац був побудований в стилі барокового класицизму: має три поверхи і мансарду. Будівля «Н» - подібна в плані, вікна прикрашені ліпниною, головний вхід має портик, праворуч і ліворуч до його арок ведуть дві під’їзні доріжки. Палац був задуманий для парадних прийомів і зустрічей, все в ньому для цього було передбачено — численні вітальні, широкий двір для карет. Головний фасад від вул. Коперника відокремлюють масивні ковані ворота, з боків два флігелі для сторожа. З боку заднього фасаду палац має терасу, напівкруглі сходинки з балюстрадою спускаються прямо в парк.

 

Львів - одне з найгарніших місць Європи. Оповите численними легендами та неймовірними історіями. Побувавши один раз хочеться приїжджати ще і ще, або ж залишитись тут. Львів можна назвати українським Вавилоном - на кожному кроці зустрічаєш людей з різних країн, чути різні мови.

Наші студенти пообіцяли ще не раз повернутися у Львів, щоб знову поринути в казку та відчути ті емоції та враження, які вони пережили за ці три дні.
 

автор: студентка 26 ЮП групи Діана Угрин