Екскурсія до Полтавської ВК (№ 64)

19.11.2015 21:04

17 листопада 2015 року члени Координаційної ради молодих юристів при ГТУ юстиції у Полтавській області Яна Федоряка та Олександра Покидько відвідали Полтавську виправну колонію управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№64). Екскурсію для гостей провів виконуючий обов’язки начальника установи підполковник внутрішньої служби Вадим Алєксєєнко.

Студенти разом з учнями одного з ліцеїв міста відвідали їдальню, цех для приготування їжі, пекарню установи, де мали змогу оцінити якість приготування обіду та смак щойно випеченого хліба. Відвідувачі зазначили, що хліб не відрізняється від того, який вони їдять вдома. З учнями та студентами поспілкувався заступник начальника установи з інтендантського та господарського забезпечення підполковник внутрішньої служби Євгеній Фефілов та відповів на всі поставлені питання.

Відвідувачі побували у приміщеннях гуртожитку установи, де мали змогу побачити умови, в яких проживають засуджені.

Окрім цього, молодь мала можливість оглянути Полтавський навчальний центр при установі, де засуджені навчаються за різними спеціальностями, які допоможуть їм у працевлаштуванні після звільнення.

Гостям показали медичну частину установи та спеціалізовані кабінети для обстеження та лікування засуджених. Начальник медичної частини Полтавської ВК (№64) майор внутрішньої служби В’ячеслав Острівний розповів дітям про особливості надання медичної допомоги в установі.

Учнівська молодь відвідала клуб установи та зустрілася із засудженим Романом, учасником вокально-інструментального ансамблю установи, який розповів їм про свою долю: як потрапив до колонії, про те, що шкодує про вчинене, наголосивши при цьому, що, які б добрі побутові умови в установі не були та вдома набагато краще.

Також юні гості відвідали храм Святителя Миколая, що знаходиться на території установи.

Метою подібних заходів є профілактика правопорушень серед підростаючого покоління.

Своїми враженнями від екскурсії поділилась Яна Федоряка: «Часто, коли відвідують якесь нове місце, завжди говорять, що їм сподобалося, але це місце, мабуть, не те, про яке можна сказати «сподобалося». Це місце просто вразило, змусило замислитися, поєднало в собі почуття осудності, але більше співчуття.

Організатори екскурсії (Головне управління юстиції, працівники виправної колонії) показали нам умови перебування засуджених, місця для сну, приймання їжі, місця для можливості заробити собі хоч якісь кошти, (засуджені мають право працювати на металургійно-переробному заводі, який знаходиться на території закладу, на кухні).

Також деякі з них отримують професійну освіту, яка в подальшому зможе пристосувати їх до нормального життя в суспільстві. Нам розповіли режим дня, відповідальність за порушення і багато всього, яке деякою мірою змінило наш світогляд. Крім цього, нам дали змогу поспілкуватися з засудженим, який поділився з нами своєю ідеологією, своїми поглядами на життя. І не зважаючи на те, що він вбив людину, в мене виникло співчуття, адже кожен може помилитися. Неправильно тільки те, що одні розуміють в чому їх помилка, а дехто просто перебувають на утриманні держави і не змінюються».